Giriş Yap
x
Güncel Scriptler ve Programlar, Warez, Php Script ve Asp Script, Tema, indir. Forumuna Hoşgeldiniz
Eğer sitemize yaptığınız ilk ziyaretiniz ise, lütfen öncelikle Forum Kurallarını okuyunuz. Forumumuzda bilgi alışverişinde bulunabilmeniz için Kayıt olmalısınız. Üye olmayanlar forumumuzdan yararlanamazlar.
Eğer zaten kayıtlı kullanıcı iseniz, lütfen kullanıcı adınız ve şifreniz ile, Giriş yapınız. (Sitemize üyelik ücretsizdir).
[-]

SPONSOR REKLAM


VbPro avatar
Konuyu Oyla:
  • Toplam: 0 Oy - Ortalama: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Google Adsense : Sorular Ve Cevapları


Çevrimdışı VbPro
#1
1-)Aynı İsimle birden fazla hesap açabilirmiyiz ?

Cevap a ) Google Adsenseden Aktif Bir Hesabınız var ise google adsenseye aynı isim ve soyisimle başvurduğunuzda Google adsense başvurunuzu ''Zaten şuanda aktif olan bir hesabınız olduğu'' gerekçesi ile reddeder.Çünkü googleye göre birden fazla hesap kullanmak yasak olup kişi zaten eğer birden fazla web sitesi var ise hesabını istediği kadar sitede kullanabilir ve Kanal yönetimi ile bu sitelerin istatistiki verilerini tutabilir.

Cevap b ) Google adsenseden daha önce banlanmış iseniz google adsenseye aynı isim ve soy isimle başvurduğunuzda Google adsense başvurunuzu Kabul eder.(Bunu yapmasının sebebi tahminimce google Hesap onaylama işlemleri sırasında geliştirdiği filtreleme tekniğinde şahsın banlanmış olmasını kaile almıyor olabilir.)

*Lakin Hesabınızı aktif olarak kullanmaya başladığınızdan yaklaşık olarak 1 hafta 10 gün sonra Google adsenseden şöyle bir mail alırsınız.''Bu hesap daha önce kapatılmış bir hesapla ilişkilendirildiği için durdurulmuşturReklamverenlerin haklarını vs vs''

2-)Aynı AdresSoyadıTelefon ile başvurabilirmiyiz ?

Cevap : Yukarıda belirtmiş olduğum sonuçlar aynı şekilde bu sorudada geçerli olmaktadır.Daha önce Banlanmış bir Ev adresi vede Telefon İle Tekrar başvurduğunuzda 1.Ci Soru Cevap b) ' dede belirttiğim sonuçla karşı karşıya kalırsınız.

Ayrıca yine aynı ev adresinden 2 farklı başvuru yapmakda ban sebebidir.Googleye göre bir ev adresindentelefondan vs 2 ayrı başvuru yapılması kural ihlalidir.

Soyadının aynı olması ban sebebi değildir(Bu durumun geçerli olması için adres telefon vs bilgilerinin farklı olması lazım.)

3-)Eft bilgileri kısmına Google adsensedeki ad soyadım değilde farklı bir isim yazarak ödeme almak istiyorum bu mümkünmüdür ?

Cevap a) 18-11-2006'dan önce açılmış vede eft banka bilgileri onaylatılmış hesaplar tıpkı bu ay ödeme aldıkları gibi bundan sonraki aylarda farklı ad ve soyad olsa bile rahatlıkla ödeme alabileceklerdir.

Cevap b) 18-11-2006' dan sonra heap açılmak istendiğinde google adsense başvuru sayfasında belirtilmiş olan


• Alacaklı adınızın banka hesabınızdaki adla aynı olması gerekir.
• Alacaklı AdSense'e katılabilmek için en az 18 yaşında olmalıdır.

Kurallarına göre bu tarihten sonra açılmış hesaplarda banka bilgilerinin google adsense ad ve soyadı ile aynı olmak zorunluluğu vardır.

Cevap c) 18-11-2006'dan önce açılmış fakat banka bilgileri girilmemiş hesapların durumu ise meçhul.Yani bu hesaplar için şuan kesin birşey söyleyemiyoruz.Ancak Tıpkı Pin sisteminin devreye girmesinden sonra nasıl o ana kadar açılmış hesaplarda Pin kodundan muhaf tutuldu ise sanırım şuana kadar açılmış olan fakat banka bilgileri girilmemiş olan hesaplardada CEVAP A) geçerli olacaktır.

4-)Aynı bilgisayarda birden fazla hesap kontrolü yapabilirmiyiz ?

Cevap )Evet.İstediğiniz kadar hesap kontrolü yapabilirsiniz.

Googleye göre bir bilgisayardan birden fazla hesap kontrolü yapmak ban sebebi değildir.Yani Kural sayfasında en azından böyle bir ibare bulunmamakta.


5)Bu ay kazandığım parayı bu ay sonu alabilirmiyim ?

Cevap )Kesinlikle Hayır.Bu maddeyi özellikle koydum çünkü bende zamanında ilk başladığım zamanlarda bu hataya düşmüştüm.

Googlede Örneğin 1 Kasım ile 30 Kasım Arasında Kazandığınız Ödemeyi Aralıkta alırsınız yani bir sonraki ay.

6)Pin Kodu nedir ne zaman gelir ne işe yarar ?

Cevap)Pin kodu googlenin uyguladığı bir çeşit güvenlik sistemidir.Adresinize gelir Buda Yaklaşık olarak 2 hafta ile 40 gün arasında değişen bir sürede ulaşır.

Pin Kodunun İlk Gönderilme Tarihi Hesap Bakiyenizin 50 doların üstüne çıkması sonucu olur.Her 2 haftada bir yeni bir pin kodu talebinde Bulunabilirsiniz.

7)Google Adsenseye en hızlı başvuru şekli nedir ?

Cevap)Blogger.com'dan başvurmak sizin google adsense hesabınızın en hızlı şekilde (Maksimum 1 gün içinde) Onaylanıp aktif olmasını sağlayacaktır.

8)Google Adsense Mail Adresimi Değiştirebilirmiyim ?

Cevap)Evet bu mümkündür.

9)Google Adsense Ödemeleri Hangi Tarihte yapar ?


Cevap)Kesin olmamakla beraber Her ayın 23'ünde Ödeme İşleme girer.Ve 24'ünde Ödemeler Eft Yapılır.


10)Google Adsense Reklamlarına tıklamaları için kullanıcıları teşfik etsem ne olur ?

Cevap)Googleye göre Kullanıcıyı reklama teşfik etmek Kesinlikle Ban Sebebidir. Google adsense reklamlarının sağına soluna altına üstüne hiçbir şekilde o reklama tıklamayı teşfik edecek örneğin ''Dosya indirmek için yada siteye girmek için tıklayın'' yada sitemize destek vermek için her gün ''1 kez google adsense reklamına tıklayın'' gibisinden.

Ayrıca Google ye göre sadece yazı ile teşfik değil örneğin FULL EKRAN PENCERE AÇIP içine google adsense koymak (daha doğrusu klasik popup pencereye bile adsense koymak) kesinlikle yasak olduğu gibi Bir sayfada Sadece google adsenseyi koymak yani tıklanacak başka herhangi birşeyin bulunmamasıda teşfik sayılır ve google için ban sebebidir.

11)Sayfamda Spam Kelimeler ve Anahtar Kelimeler var Bu Google Adsenseye göre yasakmı ?

Cevap)Google adsense ve Arama Motorunu Farklı Kulvarlarda inceler daima Örneğin Google arama motorlarından banlanmış bir sitede adsense kullanabılırız.Bunu niye söyledim şu yüzden Google arama motorlarına göre Spam yapmak yasak ve hatta google tespit ederse bu ban sebebidir.Aynı şeyi google adsense için söyleyemeyiz.Fakat Google adsensenin Webmaster Kurallarında Bahsettiği bir maddeye dikkat çekmek istiyorum.

Google Diyorki

'' Sayfalarınızda ilgisiz ve aşırı miktarda anahtar kelimeler kullanmayın.''

Yani Googleye Göre Sayfada Anahtar Kelime Kullanmak (Üstü kapalı ''spam) Senin Banlanman İçin Sebep Değil.Cümleye dikkat edersen İLGİSİZ ve ''AŞIRI'' miktarda anahtar kelıme kullanmayın dıyor.İlgisiz kelime kullanmak yasak ancak Anahtar kelime kullanmak Aşırıya kaçmadığı sürece serbest.
Yani Alakasız kelimelerle spam yaparsan bunun yasak olduğunu belirtmiş .


12)İframe yöntemiyle google adsense reklamları çıkarsam ne olur ?

Cevap)

Forum üyelerinden Malatyasporlu adlı arkadaşımızın googleye bununla ilgili bir sorusu olmuştu Ve googlenin İframe konusunda verdiği cevap şu şekilde ;

''Iframe normal çerçeveden farklı yapıdadır ve çerçeve sayfaları için olan Google reklam kodları Iframe kullanılarak reklam gösterilmesi durumunda kullanılmamalıdır. Çerçeve sayfaları için kullanılan kodda yer alan
google_page_url = document.location ek uzantısı Iframe kullanıldığında kaldırılmalıdır.

Ancak Google reklamları ile en iyi sonuçlar alınabilmesi için Iframe kullanılmasını tavsiye etmiyoruz. Bunun yerine reklam kodunu direk olarak içerik sayfalarınızın kaynak kodunda kullanmanızı tavsiye ederiz. Iframe kullandığınızda sadece reklam birimi (reklam kodunun sadece bir kopyası) kullanabileceksiniz.''

13)Bu Sitede Reklam Ver Yazısını Kaldırmak İstiyorum ?


Cevap : Google adsense hesabımıza giriyoruz oradan Hesap ayarları (account-settings) bölgesine giriyoruz.Daha sonra ''Site Üzerinde Reklamveren Kaydı'' adlı kısımı bularak düzenle diyoruz.Daha sonra ''Beni Site Üzerinde Reklamveren Kaydına dahil et'' kısmını pasifleştiriyoruz.


14)Bir sitem için 2 adsense başvurusu yapabilirmiyim ?

Cevap : Hayır.Googleye göre bir site için en fazla 1 kez başvuru yapılabilir.Ayrıca bir kişi yine sadece 1 kez başvuru yapabilir.

15)Bir sitemde 2 tane farklı adsense kodu kullanabilirmiyim ?

Cevap :Evet.Googleye göre bir site içinde birden fazla google adsense kullanabilirsiniz.Fakat farklı sayfalarda olması gerekiyor.

örneğin 1.ci ads kodunuz sitemiz.com/a.html de ise
2.ci ads kodumu sitemiz.com/b.html de yer almalıdır.

16)Google adsenseden banlandık.Peki Bu Banı Açtırabilirmiyiz ?

Cevap :Teknik olarak Evet.Google her adsense kullanıcısına bir TEMYİZ Hakkı tanımaktadır.

Temyiz Hakkı Detayları ve Ban açtırmak İçin Başvuru Formu için Şu Sayfaya Gitmelisiniz

Uslübunuzu doğru bir şekilde yansıtırsanız ve gerçekten haksız bir şekilde ban yediğinizi hissettirirseniz banınız açılacaktır.Daha önce r10.net ten bu sayede banını açtıran insanlar bulunmakta.

17)Google adsense Reklam Rekabetci Filtresi Nedir Nasıl Kullanılır ?


Cevap :Rekabetçi reklam filtresi belirli URL'lere bağlanan reklamları engelleyecek şekilde çalışır. Böylece http://www.domain.com adresinde rakibinize bağlantı sağlayan tüm reklamları kolayca engelleyebilirsiniz. http://www.domain.com gibi üst düzey bir etki alanı girdiğinizde bu etki alanının altındaki tüm alt etki alanlarına bağlantı oluşturan reklamlar da engellenir.Bu sayede Örneğin sayfanıza ters düştüğünü düşündüğünüz yawda ücret anlamında gerçekten çok düşük değerler verdiğini düşündüğünüz reklamları engelleyerek GOOGLE ADSENSE PERFORMANSINIZI arttırabilirsiniz.


18)Google adsensenin yanına resim koymak yasakmı ?

Cevap :Bu Konuyla alakalı çok fazla soru olduğu için google adsense blogundan bir açıklama geldi.
Açıklamaya göre Google adsense reklamının yanında resim kullanmak Kural ihlali sayılmaktadır.
Ara
Cevapla
 


Anahtar Kelimeler

Google Adsense : Sorular Ve Cevapları indir, Google Adsense : Sorular Ve Cevapları Videosu, Google Adsense : Sorular Ve Cevapları online izle, Google Adsense : Sorular Ve Cevapları Bedava indir, Google Adsense : Sorular Ve Cevapları Yükle, Google Adsense : Sorular Ve Cevapları Hakkında, Google Adsense : Sorular Ve Cevapları nedir, Google Adsense : Sorular Ve Cevapları Free indir, Google Adsense : Sorular Ve Cevapları oyunu, Google Adsense : Sorular Ve Cevapları download


Google Adsense : Sorular Ve Cevapları konusu
Google Adsense : Sorular Ve Cevapları Konusunun Etiketleri Etiketler Google Adsense : Sorular Ve Cevapları indir, Google Adsense : Sorular Ve Cevapları download, Google Adsense : Sorular Ve Cevapları script indir, Google Adsense : Sorular Ve Cevaplarıwarez script, Google Adsense : Sorular Ve Cevapları hakkinda, Google Adsense : Sorular Ve Cevapları teması, Google Adsense : Sorular Ve Cevapları ücretsiz indir, Google Adsense : Sorular Ve Cevapları full indir,Google Adsense : Sorular Ve Cevapları temasi indir,Google Adsense : Sorular Ve Cevapları full warez,Google Adsense : Sorular Ve Cevapları php script indir,Google Adsense : Sorular Ve Cevapları free download,Google Adsense : Sorular Ve Cevapları çözümü,Google Adsense : Sorular Ve Cevapları hatası,Google Adsense : Sorular Ve Cevapları programını indir,Google Adsense : Sorular Ve Cevapları kurulumu,Google Adsense : Sorular Ve Cevapları crack,Google Adsense : Sorular Ve Cevapları serial,Google Adsense : Sorular Ve Cevapları asp indir,Google Adsense : Sorular Ve Cevapları tasarim indir,Google Adsense : Sorular Ve Cevapları script arşivi,Google Adsense : Sorular Ve Cevapları resimli anlatım,Google Adsense : Sorular Ve Cevapları videolu anlatım,Google Adsense : Sorular Ve Cevapları html tema
Google Adsense : Sorular Ve Cevapları Konusunun Linki Direk Link
Google Adsense : Sorular Ve Cevapları Konusunun HTML Kodu HTML Link
Google Adsense : Sorular Ve Cevapları Konusu BBCode Linki BBCode Link
Google Adsense : Sorular Ve Cevapları Konusunu Paylaş Sosyal Paylaş


Konu ile Alakalı Benzer Konular
Konular Yazar Yorumlar Okunma Son Yorum
  Çabuk indexlenme ve Google Pagerank için 10 Altın kural VbPro 0 1,359 20.08.2014, Saat:08:04
Son Yorum: VbPro
  Neden Google Kullanılmalı VbPro 0 1,055 20.08.2014, Saat:08:03
Son Yorum: VbPro
  Google Analytics VbPro 0 1,120 20.08.2014, Saat:08:02
Son Yorum: VbPro
  Google Pagerank VbPro 0 1,249 20.08.2014, Saat:08:02
Son Yorum: VbPro
  vBulletin Adsense Yerleşimi VbPro 0 1,122 20.08.2014, Saat:08:01
Son Yorum: VbProKonuyu Okuyanlar: 1 Ziyaretçi
istanbul escort bayan ankara escort, malatya escort, antalya escort konya escort, eryaman escort, escort bayan ankara, bursa escort, ankara escort, pendik escort,