Giriş Yap
x
Güncel Scriptler ve Programlar, Warez, Php Script ve Asp Script, Tema, indir. Forumuna Hoşgeldiniz
Eğer sitemize yaptığınız ilk ziyaretiniz ise, lütfen öncelikle Forum Kurallarını okuyunuz. Forumumuzda bilgi alışverişinde bulunabilmeniz için Kayıt olmalısınız. Üye olmayanlar forumumuzdan yararlanamazlar.
Eğer zaten kayıtlı kullanıcı iseniz, lütfen kullanıcı adınız ve şifreniz ile, Giriş yapınız. (Sitemize üyelik ücretsizdir).
[-]

SPONSOR REKLAM


ScriptBurada.NET avatar
Konuyu Oyla:
  • Toplam: 0 Oy - Ortalama: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

40 Küsür Sağ Tık Eklentisi + Uninstall Arayüzü


ScriptBurada.NET
#1
(Konu güncellenirken ilk ve ikinci sürümle ilgili bölümler ve linkler silindi. Yalnız ikinci sürüme ait resimlerin linkleri duruyor, dört paragraf altta. Zaten arayüz pek değişmedi.)@Blackman12'nin açtığı Sağkulakçık Eklentileri 1.4.1 konusu hoşuma gitti, uygulamayı indirip bi' deneyeyim dedim. Önce çoğu eklentiyi kurdum inceleme amaçlı olarak, sonra da eklentilerden gerek duymadıklarımı kaldırayım dedim. Ama kaldırması kurulumu kadar kolay olmadı.

[(Eklentileri hazırlayan arkadaşlara teşekkür ediyorum buradan da. Galiba @blackman12 ve @doruk101'in ortak çalışmasıymış.

Sonradan bi' tavsiye sonucu M. H. Orhan'ın 150 in 1 paketinden falan da alıntı yaptım. Yalnız bazı eklentileri almadım, listeye http://mustafax.mu.funpic.org/TNCTR_Dosyalari/Sag_Tik_Liste.txt adresinden ulaşabilirsiniz. (Tabii site o an sorun çıkarmazsa. Son bir iki yıldır genelde erişilemiyor bu siteye, önceden sorun yoktu.)]

Sonuçta bu eklentiler üzerinde çalışarak kendi kurulum dosyamı hazırladım:

(Bu resimler sürüm 2.1'e ait, sürüm 3.0'a ait resim aşağıda. Ayrıca yine funpic.org'da sorun çıkması sonucu görünmeyebilir bunlar.)

http://mustafax.mu.funpic.org/TNCTR_Dosyalari/SagTik1.jpg
(Bu görüntü, eklentilerin varsayılan olarak seçili haliydi ve uygulama çalıştırıldığında böyle açılıyor.)

http://mustafax.mu.funpic.org/TNCTR_Dosyalari/SagTik2.jpgBu kez yeni ve biraz tuhaf bi' yöntem kullandım. Adını da VBScript .NET uygulaması koydum. İndireceğiniz vbs dosyası sadece bir script dosyası değil, aynı zamanda kodlu binary data içeriyor. (Zaten boyutunun asıl sebebi de bu.)

Bu yeni yöntemi aslında çok önceden düşünmüştüm ama .NET derleyicisinden haberim olmadığı için yapamamıştım. Windows 8'de sistem kurulumu yeni bittiğinde .NET Framework 2.0 (etkin) gelmiyor, bu yüzden bu uygulama da (diğer çalışmalarım gibi, hatta tüm .NET 2.0 uygulamaları gibi) çalışmıyordu. Dolayısıyla Windows 8 için böyle bi' dosya biçimi hazırlamak durumunda kaldım.

Merak eden olursa diye, VBScript .NET uygulaması ile ilgili ek bilgi:

Spoiler

Bu dosya biçimi ile oluşan arayüz dosyası bildiğimiz .NET uygulaması (sürümün 2.0 veya 4.0 olması farketmiyor) :

SagTik%20son.pngUygulamanın (paketin) özellikleri:

Uygulamada 14'ü DLL tabanlı olmak üzere toplam 48 eklenti, ek olarak ikisi Windows 7 için olan dört araç ve birkaç kayıt defteri güçlendirmesi var. Eklentilerin tümünü kurmanız bir sorun oluşturmaz, yalnız DLL tabanlı "Gizli Dosyaları Göster - Gizle" ve "Uzantıları Göster - Gizle" eklentileri Windows 7 ve 8'de masaüstünde tıklandığında iki kez menü açılması gibi bir sorun çıkarabilir, sanırım bu DLL'ler bu sistemlerle tam uyumlu değil. Arayüzdeki öğe açıklamalarında da "NOT:..." diye belirttim zaten bunu.

Sistemle (tamamen) uyumsuz öğeler açılışta devredışı bırakılıyor. (Kurulum, sistemle birlikte gelen ve/veya uyumsuz eklentilerin kurulmasını (seçilmesini) engelleyerek sisteme boşuna dosya ve kayıt defteri girişi eklenmesini önlüyor.)

Eklentilerin tümü "Seçili Eklentileri Kaldır" butonu ile kaldırılabiliyor. (Araçlar ve kayıt defteri güçlendirmelerini kaldırma seçeneği ekle(ye)medim.)

Uygulama açılıştan (saniye olarak) belirli bir süre otomatik olarak kuruluma başlayabiliyor. Bu özellik varsayılanda etkin (30 saniye sonra kuruluma başlayacak şekilde) geliyor. Kurulumu iptal etmek için açıklama görüntüleme alanına tıklayın.

Kurulu öğeler mor (aslında bu renk), kurulacak (işaretli) öğeler turuncu, diğerleri açık mavi renkte (tam olarak bu renk) gösteriliyor. (Kurulu öğeleri tespit etme özelliği bu sürümde eklendi ve bi' hayli uğraştırdı.) Kurulum sırasında zaten kurulu olan işaretli öğeler atlanıyor, benzer şekilde kaldırmada da zaten kurulu olmayan işaretli öğeler atlanıyor.


Kurulum bittiğinde bi' ileti kutusu ile sonuç bildiriliyor (Eklenti 2: Kuruldu<Alt satır>Eklenti 3: Atlandı... gibi).

Katılımsız kurulumda kullanmak isterseniz dosyayı wscript.exe "Sağ Tık Eklentileri v3.0.vbs" /s komutuyla (dosya adını değiştirebilirsiniz tabii, parametredeki "s" küçük, 7Zip'ten habersiz bi' şekilde WinRAR'la katılımsız kurulum hazırladığım zamanlardan kalma alışkanlıkla /s yaptım parametreyi) çalıştırabilirsiniz. Bu durumda zamanlayıcı etkinse bekleme sonrası, değilse doğrudan kurulum yapılacak ("Seçili Eklenti ve Diğer Öğeleri Kur" tuşuna tıklanması beklenmeyecek) ve kurulum sonunda sonuç görüntüleme iletisi gösterilmeden uygulama kapanacaktır. (Katılımsız kurulumda da pencere gizlenmeyecektir, zamanlayıcı etkinken elle iptal edilebilsin diye böyle yaptım. Zamanlayıcıyı da bu yüzden kaldırmadım zaten, başlangıçta katılımsız modda kuruluma otomatik başlama seçeneği için eklemiştim, sonradan yapı değişince gerek kalmamıştı.)

Her bir öğe için özenle açıklama yazdım. (Gerçi Türkçesi biraz bozuk açıklamaların ama neyse, ~60 tane metni tekrar yazmaya üşendim.) Fare imlecini öğe adı üzerine getirdiğinizde o öğeye ait açıklama görüntüleniyor.[Kurulum dosyaları [eklenti dosyaları, SFX (dosyalarını kendisi çıkaran exe) RAR arşiv (7Zip ile ne yaptıysam olmadı) içeriği], arayüz uygulaması açıldıktan sonra geçici dizininize (SFX RAR içinde yazılı bu) "Sağ Tık Eklentileri" adlı bir klasöre çıkartılıyor, gerekirse oradan kopyalayabilirsiniz. Hatta kurulum dosyaları klasörüne kolay erişim için arayüze tuş da ekledim (ilk sürümden beri var).]


Açılışta (ve tabii katılımsız kurulumda da) hangi öğelerin seçili geleceği dosyanın başındaki liste ile ayarlanabiliyor. (''Geri Sayım Başlangıcı = 30 yazan satır ve sonrası.) Geri Sayım Başlangıcı değerini 0 yaparsanız zamanlayıcı iptal olacaktır. (Bu durumda katılımsız mod hariç kurulum için "Seçili Eklenti ve Diğer Öğeleri Kur" tuşuna tıklanması beklenecektir.) Seçimlerde kontrol isimleri kullanılıyor (= 1 olanlar işaretli geliyor), her birinin ait olduğu öğe aşağı yukarı belli zaten:

'';İşaretli (seçili) gelmesini istediklerinizin numaralarını 1 yapın.
''chkDLLYukari = 0
''chkDLLUzanti = 0
''chkDLLHash = 1
''chkDLLGizli = 0
''chkDLLKopyala = 0
''chkDLLNitelik = 1
''chkDLLCmdAc = 1
''chkDLLThumbs = 0
''chkDLLUzDgstr = 0
''chkDLLBosKSil = 0
''chkDLLFiltre = 0
''chkFolderIco = 0
''chkDLLKisisel = 0
''chkDLLPicPrev = 0
''chkRegKaydet = 1
''chkRegBlgsyrm = 1
''chkRegCmdAc = 0
''chkRegKlasore = 0
''chkRegNotepad = 1
''chkRegKlsrYn = 0
''chkRegYeniBat = 0
''chkRegEAlinti = 0
''chkRegSahiplik = 0
''chkRegBlgDMD = 0
''chkRegBlgUyku = 0
''chkRegBlgKynk = 0
...

NOT: Dosya bir metin belgesi için oldukça büyük olduğundan normal Windows Not Defteri ile açmanız sorun olabilir. Dosyayı düzenlemek isterseniz Notepad2 gibi başka bir editör programı kullanın.

Ayrıca isteyen bu uygulama içindeki C# kaynak kodlarını da bu şekilde alabilir. Gerçi kurulum, kontrol ve kaldırma methodları içindeki if blokları biraz okunaksız ama neyse. (Satır sayısı çok artmasın diye if bloklarındaki "{" ve "}" satırlarındaki satır sonu karakterlerini sildim.)İndirme linki:

http://mstfx.no-ip.org/index.php?tamyol=Programlar/Kendi%20Yap%FDm%FDm%20Olanlar/Sa%F0%20T%FDk%20Eklentileri%20v3.0.vbs

(Funpic.org'dan genelde "Restricted stuff" hatası geldiği için dosyayı kendi bilgisayarımdan yayına açtım, funpic.org'a göndermedim dosyayı. Diğer dosya paylaşım sitelerine de pek güvenemiyorum.)Not 1: DLL tabanlı eklentiler 64 bit sistemlerde büyük ihtimalle çalışmayacaktır.

Not 2: XThumbs (Simge Görünümünde Resim Önizleme) eklentisi, kaldırma işlemi sırasında nedense açık klasör pencerelerini kapatıyor. (Zaten o yüzden XThumbs'ın varsayılan olarak seçili olmamasını istedim.) Ayrıca uygulamanın şu anki halinde varsayılan olarak seçili gelen tüm uygulamaları kaldırmak istediğinizde de nedense açık klasör pencereleri kapanıyor, söyleyeyim.

Not 3: Kaldırma sırasında Windows Dosya Gezgini tarafından kullanılmakta olan dosyalar System32'de kalabiliyor, bu dosyaları da kaldırmak isterseniz bilgisayarı yeniden başlatıp kaldırma işlemini tekrar yapmanız yeterli. (Kaldırma sırasında dosyaları kullanılan eklentiler kaldırma sonrası da gösterilen ileti kutusu ile belirtiliyor zaten.) Gerçi ne boyut olarak, ne de sayı olarak sisteme zararı, hatta etkisi olmaz kalan dosyaların.

Not 4: WinXP kullanıyorsanız (kurulmamışsa) önce .NET Framework (2.0 veya 4.0) kurun.

Antivirüs Uyarısı: (Geçici dizininize çıkarılacak olan SFX RAR) dosya içinde \SubMenuPack\Extras\HiddenFileToggle 1.3.exe konumundaki dosyayı sezgisel tarama kullanan antivirüsler, görevi (gizli dosyaları göster/gizle) dolayısıyla virüs zannedip dosyayı engelleyebilir. (NOD32 v4'te yaşadım bunu.) Dosyayı indirirken değilse de kurarken antivirüsünüzü duraklatmanız gerekebilir. İstek olursa ve SubMenuPack bi' sorun çıkarmazsa bu dosyayı silebilirim de.


Edit: Uygulamanın Kullanıcı Hesap Denetimi'ne takılmamasını sağlayan ek, Windows 8 için güncellendi.
Cevapla
 


Anahtar Kelimeler

40 Küsür Sağ Tık Eklentisi + Uninstall Arayüzü indir, 40 Küsür Sağ Tık Eklentisi + Uninstall Arayüzü Videosu, 40 Küsür Sağ Tık Eklentisi + Uninstall Arayüzü online izle, 40 Küsür Sağ Tık Eklentisi + Uninstall Arayüzü Bedava indir, 40 Küsür Sağ Tık Eklentisi + Uninstall Arayüzü Yükle, 40 Küsür Sağ Tık Eklentisi + Uninstall Arayüzü Hakkında, 40 Küsür Sağ Tık Eklentisi + Uninstall Arayüzü nedir, 40 Küsür Sağ Tık Eklentisi + Uninstall Arayüzü Free indir, 40 Küsür Sağ Tık Eklentisi + Uninstall Arayüzü oyunu, 40 Küsür Sağ Tık Eklentisi + Uninstall Arayüzü download


40 Küsür Sağ Tık Eklentisi + Uninstall Arayüzü konusu
40 Küsür Sağ Tık Eklentisi + Uninstall Arayüzü Konusunun Etiketleri Etiketler 40 Küsür Sağ Tık Eklentisi + Uninstall Arayüzü indir, 40 Küsür Sağ Tık Eklentisi + Uninstall Arayüzü download, 40 Küsür Sağ Tık Eklentisi + Uninstall Arayüzü script indir, 40 Küsür Sağ Tık Eklentisi + Uninstall Arayüzüwarez script, 40 Küsür Sağ Tık Eklentisi + Uninstall Arayüzü hakkinda, 40 Küsür Sağ Tık Eklentisi + Uninstall Arayüzü teması, 40 Küsür Sağ Tık Eklentisi + Uninstall Arayüzü ücretsiz indir, 40 Küsür Sağ Tık Eklentisi + Uninstall Arayüzü full indir,40 Küsür Sağ Tık Eklentisi + Uninstall Arayüzü temasi indir,40 Küsür Sağ Tık Eklentisi + Uninstall Arayüzü full warez,40 Küsür Sağ Tık Eklentisi + Uninstall Arayüzü php script indir,40 Küsür Sağ Tık Eklentisi + Uninstall Arayüzü free download,40 Küsür Sağ Tık Eklentisi + Uninstall Arayüzü çözümü,40 Küsür Sağ Tık Eklentisi + Uninstall Arayüzü hatası,40 Küsür Sağ Tık Eklentisi + Uninstall Arayüzü programını indir,40 Küsür Sağ Tık Eklentisi + Uninstall Arayüzü kurulumu,40 Küsür Sağ Tık Eklentisi + Uninstall Arayüzü crack,40 Küsür Sağ Tık Eklentisi + Uninstall Arayüzü serial,40 Küsür Sağ Tık Eklentisi + Uninstall Arayüzü asp indir,40 Küsür Sağ Tık Eklentisi + Uninstall Arayüzü tasarim indir,40 Küsür Sağ Tık Eklentisi + Uninstall Arayüzü script arşivi,40 Küsür Sağ Tık Eklentisi + Uninstall Arayüzü resimli anlatım,40 Küsür Sağ Tık Eklentisi + Uninstall Arayüzü videolu anlatım,40 Küsür Sağ Tık Eklentisi + Uninstall Arayüzü html tema
40 Küsür Sağ Tık Eklentisi + Uninstall Arayüzü Konusunun Linki Direk Link
40 Küsür Sağ Tık Eklentisi + Uninstall Arayüzü Konusunun HTML Kodu HTML Link
40 Küsür Sağ Tık Eklentisi + Uninstall Arayüzü Konusu BBCode Linki BBCode Link
40 Küsür Sağ Tık Eklentisi + Uninstall Arayüzü Konusunu Paylaş Sosyal Paylaş


Konu ile Alakalı Benzer Konular
Konular Yazar Yorumlar Okunma Son Yorum
  AV Uninstall Tools Pack 2013 ScriptBurada.NET 0 977 27.08.2014, Saat:13:13
Son Yorum: ScriptBurada.NET
  AV Uninstall Tools Pack ScriptBurada.NET 0 719 27.08.2014, Saat:13:13
Son Yorum: ScriptBurada.NET
  AV Uninstall Tools Pack ScriptBurada.NET 0 761 27.08.2014, Saat:13:12
Son Yorum: ScriptBurada.NET
  AV Uninstall Tools Pack v2 ScriptBurada.NET 0 821 27.08.2014, Saat:13:12
Son Yorum: ScriptBurada.NET
  Av Uninstall Tools Pack .04 ScriptBurada.NET 0 1,048 27.08.2014, Saat:13:11
Son Yorum: ScriptBurada.NETKonuyu Okuyanlar: 1 Ziyaretçi
istanbul escort bayan ankara escort, malatya escort, antalya escort konya escort, eryaman escort, escort bayan ankara, bursa escort, ankara escort, pendik escort,